Kamuya 10 bin 144 personel alınacak

İş arayanlar bu habere dikkat! Devlet eleman arıyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek üzere, 10 bin 144 personel işe alınacak. İşte iş ilanının ayrıntıları.
 

16 haziran iş ilanları kapsamında Kamuya 10 binden fazla eleman alınacağı duyuruldu. İş ilanlarına ilişkin bakanlık açıklaması ve hangi birimlerde personel istihdam edileceğine dair eleman ilanlarının ayrıntıları haberimizde.
 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden personel alımına ilişkin iş ilanları için yazılı açıklamada bulundu.
 

Yapılan açıklama şu şekilde: "KPSS sonuçlarına göre, 137 kamu kurum ve kuruluşuna toplam 10.144 kişi alınacak.  Ortaöğretim, lise ve üniversite düzeyinde yapılacak yerleştirmeler için tercihler 22 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında internetten yapılacak.
 

Yerleştirme yapılacak kamu kurum ve kuruluşları ve alacakları personel sayısı şöyle: İşte o iş ve eleman ilanı
 

- 190 sayılı KHK'ya tabi kurumlar (Üniversiteler hariç) 7.856 kişi, 
- Üniversiteler 725 kişi,
- Mahalli İdareler 348 kişi,
- Kamu İktisadi Teşebbüsleri 1208 kişi,
- Diğer 7 kişi
 

Alınacak personelin hizmet sınıflarına dağılımı ise söyle;
 
- Sağlık ve Yardımcı sağlık Hizmetleri Sınıfı 6.162 kişi,
- Genel İdare Hizmetleri Sınıfı 1.767 kişi,
- Teknik Hizmetler Sınıfı 825 kişi,
- Avukatlık Hizmetleri Sınıfı 150 kişi,
- Yardımcı Hizmetler Sınıfı 32 kişi,
 

KİT'lere yerleştirilecek 1208 personelin 71'i ortaöğretim, 436'sı önlisans ve 701'i lisans mezunları arasından seçilecek.
 

Günün son dakika iş ilanları, İstanbul iş ilanları, Ankara, İzmir, Bursa, Trabzon, Antalya iş ve eleman ilanları için hepsieleman.com üzerinden güncel iş ve eleman ilanlarının detaylarına bakabilirsiniz. Bu işlere hızla CV oluşturarak başvuru yapabilirsiniz.

Anket

2018 yılı maaş beklentiniz nedir ?

Hepsi Eleman

Yeniliklerden haberdar olun

hepsieleman.com, firmaların üyelik oluşturarak iş ilanı yayınladığı online iş ilanları sitesidir. Firmalar ve adaylar arasında aracılık hizmeti verilmemektedir ve herhangi bir kâr amacı güdülmemektedir. Sitemize arama motorlarından; yeni bir eleman, hepsi eleman, yeni iş ilanları, işbul, iş bul, iş ara, işbulma gibi kelimelerle google.com arama motoru üzerinden erişebilirsiniz.

 

Uzman İş ilanları | Yönetici İlanları | İşçi İlanları | Tam Zamanlı İş İlanları | Part Time İş İlanları

Eleman ilanı ver | Eleman ilanı ver | İş ilanı ver | Hızlı iş ilanı ver

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Türkiye geneli tüm şehirlerdeki güncel iş ilanları.

hepsieleman.com © 2018 Tüm hakları saklıdır.